Múzeumok Éjszakája 2019-ben a Reguly Antal Múzeum és Népi Kézműves Alkotóházban
18.19 – Kapunyitás – az 1819-ben született Reguly Antalra emlékezünk
18.30-23.00 – Kézműves foglalkozások: szövés B. Dobos Terikével, kovácsolás ifj. Hegedűs Árpáddal, kosárfonás id. Hegedűs Árpáddal, mézeskalács készítés Szurgyi Zsuzsával
18.30-22.00 – Pecsétgyűjtő játék a zirci intézmények részvételével
A már hagyományosnak mondható pecsétgyűjtő játék idén Reguly Antal munkássága köré szerveződik, hiszen idén a zirci születésű kutató születésének 200. évfordulóját ünnepeljük. A Múzeumok Éjszakájában részt vevő zirci intézmények mindegyikében találnak egy feladatot Regulyval kapcsolatban, amit megválaszolva pecsétet szerezhetnek. A legalább 5 pecséttel ellátott gyűjtőlapok sorsoláson vesznek részt. Pecsétgyűjtő füzetet és gyűjtőládát minden intézményben találnak!
22.30 – A pecsételőjáték nyerteseinek sorsolása
A zirci intézmények közös pecsételőjátéka 22 óráig tart. Ekkor gyorsan összesítjük a szavazólapokat, ellenőrizzük érvényességüket, és 22.30 körül elkezdjük a szelvények kisorsolását. Ajándékcsomagokat a részt vevő intézmények, a rendezvényre kitelepülő árusok és zirci vállalkozók ajánlanak fel e célra.
21.00 – Mozi
Szalkai Zoltán: Reguly Antal északi utazása
A közelgő – 2019. július 11-től 2020. augusztus 23-ig tartó – Reguly Emlékévre készülve mutatjuk be Szalkai Zoltán filmjét, amelyben Reguly kéziratain, szakértők magyarázatain és Reguly útvonalán készült filmfelvételeken keresztül nyerhetünk bepillantást Reguly Antal kutatásaiba.
19.00-22.00 – Tárlatvezetés az "Utazás az ismeretlenbe" c. állandó kiállításban
Az "Utazás az ismeretlenbe" c. állandó kiállítás Reguly Antal életét és munkásságát mutatja be. Az idei jubileumi évben az állandó kiállítás is megújul, igy a kiállítás megtekintésére már nem sokáig nyílik lehetőség. 19 és 22 óra között munkatársaink, Ruttkay-Miklián Eszter néprajzkutató, Gulyás Zoltán térképész és Sziráki Zsófia finnugor nyelvész a kiállítás termeiben folyamatosan a látogatók rendelkezésére állnak. Vendégeink bekapcsolódhatnak az általuk vezetett mini-foglalkozásokba, részt vehetnek tematikus tárlatvezetésen és persze feltehetik kérdéseiket is.