"Kezeink által formálva" - alkotóházi hétvége

Foglalkozások
2021.09.24 - 16:00 - 2021.09.26 - 16:30

"Tanfolyamkínáló" programok az alkotóházban!
A hétvégén megrendezésre kerülő programokkal szeretnénk meghozni a kedvet az őszi kézműves tanfolyamokhoz. Terveink szerint ezek olyan 3-5 alkalmas sorozatok lennének, amelynek keretében egy-egy mesterség alap-és mesterfogásait lehet elsajátítani, vagy ha összeáll egy-egy haladó csoport, akkor ezen a szinten tudják korábbi ismereteiket gyarapítani.
A péntek-szombati rendezvényünkön egy-egy különleges mester is a vendégünk is lesz:
Pénteken Harasztovics Róbert a népművészet ifjú mestere, fafaragó látogat el hozzánk, aki a sokak által ismert múzeumi mézeskalács-ütőfák faragója is. Rövid bemutatója után kézműves foglalkozást is tart az érdeklődőknek.
Szombati vendégünk pedig Gervai Mária csipkeverő, népi iparművész lesz.
A rendezvény ingyenes, de kérjük, hogy jelezzétek részvételi szándékukat e-mailen vagy telefonon!
regulyantal [dot] muzeumatgmail [dot] com