A Regulyversum - mindent Regulyról c. állandó kiállítás elnyerte Az Év Kiállítása 2022 díjat

Általános hír

A Pulszky Társaság - Magyar Múzeumi Egyesület az évente adományozott Az "Év Kiállítása" díjjal a muzeális intézmények kiállításainak újszerűségét, a közönséggel való kapcsolatteremtő és kommunikációs képességét, tudományos felkészültségét és kreativitását jutalmazza. A Pulszky Társaság mint a múzeumok fejlődését támogató civil szakmai szervezet célkitűzése, hogy az általa 2010-ben alapított díj a szakma által értékelt, magas presztízzsel járó elismerés legyen.

Az Év Kiállítása 2022 díjátadó ünnepségén öt múzeum kapta meg a díjat, köztük a Regulyversum - mindent Regulyról c. állandó kiállításunk. A díjátadót követően Dr. Bereczki Ibolya a Pulszky Társaság – Magyar Múzeumi Egyesület elnöke gratulált mind az öt díjazottnak, méltatta a létrejött kiállításokat. Dicsérő szavai közt elhangzott az is, hogy a Regulyversum – mindent Regulyról c. állandó kiállítás kitüntetése nemcsak a kiállítást létrehozók, a Reguly Antal Múzeum és Népi Kézműves Alkotóház, hanem Zirc város ünnepe is.

Legyünk rá büszkék!