Vándorkiállítás Reguly Antal születésének 200. évfordulójára

Általános hír
2020.04.30 - 00:00 - 23:30

VÁNDORKIÁLLÍTÁS REGULY ANTAL SZÜLETÉSÉNEK 200. ÉVFORDULÓJÁRA

2019. július 11-én vándorkiállítás megnyitásával (is) ünnepeltük Reguly Antal születésének 200. évfordulóját.
Terveink szerint a Reguly Emlékévben - 2019. július 11. és 2020. augusztus 23. között - számos helyen bemutattuk a kiállítást, így a zirci Reguly Fesztivál (2019. július 11-14.) után szeptemberben az Érdi Földrajzi Múzeumban a Reguly konferencia alkalmából, a Budapesti Egyetemi Könyvtárban - Reguly egykori munkahelyén a Kutatók Éjszakája programsorozat részeként, a Magyar Tudományos Akadémián a Reguly Emlékülésen, a balassagyarmati Palóc Múzeumban a Szeder Fábián emlékkonferencia apropóján, 2020. tavaszán pedig a Tatabányai Múzeumban.
Itt érte a karantén, így további tervezett helyszíneinkre egyelőre nem juthatott el. Ezért döntöttünk úgy, hogy közkinccsé tesszük az anyagot.

1842. május 2-án érkezett a Magyar Tudományos Akadémiára Reguly Antal levele Szentpéter várról. Az írás Reguly tudományos terveinek összefoglalása, felkészülésének summázata, így az egyik legjobb forrás a fiatal kutató szemléletének megismerésére. Fogadják szeretettel 2020. május elején a Reguly Antal életét és munkásságát bemutató kiállítás virtuális verzióját addig is, amíg élőben is bemutathatjuk újabb helyszíneken.
A csatolmányban egy db 12 oldalas pdf fájlban találják a kiállítás anyagát.