2018.11.10

Novemberi családi napunk idén is Szent Márton és a ludak jegyében telik. Régi szokás szerint ezen a napon bálokat és vásárokat tartottak, mivel Márton napja a karácsonyi böjt előtti utolsó ünnepnap. Ezt a hagyományt felelevenítve idén is vásárt szervezünk helyi kistermelőkkel, kézműves termékek készítőivel. Újabb, érdekes előadást hallgathatunk meg Dr.

2018.10.13

Október harmadik hetében hagyományosan a finnugor nyelvek és kultúrák felé fordulunk, hiszen már a két világháború között is megünnepelték Finnországban, Észtországban és Magyarországon a Rokon Népek Napját. 2013. óta az ünnep hivatalos neve "Finnugor nyelvrokon népek napja".

részletes program
2018.09.29

Őszi első családi napunk hagyományosan Szent Mihály napjához kötődik, és az állatok behajtása, a nyári munkák lezárása mellett egyéb témákkal is készülünk vendégeink számára. Idén Hunyadi Mátyás születésének 575. és királlyá választásának 560. évfordulójára emlékeznek Kárpát-medence szerte, amihez múzeumi programokkal mi is szeretnénk kapcsolódni.

2018.08.04

Kézműves Alkotóházként évek óta besegítünk mi is a Betyárnapok lebonyolításában. Idén az alábbi programokkal találkozhatnak a mi szervezésünkben augusztus 4-én, délután 13 órától az esti koncertig a színpad melletti területen:

Múzeumok Éjszakája 2018
2018.06.23 - 2018.06.24

Idén is Múzeumok Éjszakája!