Bevezetés a Műhelytitkokba

Interakítv tárlatvezetés és múzeumpedagógiai foglalkozás az alkotóházi műhelyekben

A múzeumhoz tartozó alkotóház kézműves műhelyeit végigjárva fontos ismereteket és mesterfogásokat tudhatunk meg a Bakonyra egykor jellemző népi kismesterségek világából. Ebben a különleges milliőben a tárlatvezetések és a múzeumpedagógiai foglalkozások célja, hogy a műhelysort végigjárva (fazekas, szövő, kovács, fafaragó és mézeskalács készítő műhely) az idelátogatók bepillantást nyerhetnek a régi bakonyi népi kézműves mesterségek „munkafolyamataiba”. 45 perces alkalmaink során bemutatjuk, hogy hogyan is működtek ezek a mesterségek anno a közvetlen környezetben megtalálható alapanyagok beszerzésétől a „vásárba induló” kész termékekig. A tárlatvezetést gyermeknek és felnőtteknek egyaránt ajánljuk.

Ára: 700 Ft/fő, amely tartalmazza a múzeumi belépőjegy árát is.

Tárlatvezetés közbenAz alkotóházi műhelymunka
Tárlatvezetés közbenAz alkotóházi műhelymunka